فهرست کتاب


شفاخانه معنوی (شفا از قرآن و احادیث)

سعید موحدیان عطار

دعا و نماز آن حضرت برای قضاء حوائج

روایت شده که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله به حضرت علی و حضرت فاطمه علیهاالسلام این نماز را آموخت و فرمود: دو رکعت نماز خوانده، در هر رکعت یکبار سوره حمد و آیة الکرسی سه بار و سوره توحید سه بار، و آخر سوره حشر از (لو انزلنا هذا القران علی جبل) تا آخر سوره را می خوانی، آن گاه نشسته و تشهد خوانده و بر خداوند ثنا می گوید و بر پیامبر درود می فرستد و زنان و مردان با ایمان را دعا می کند، آن گاه می گوید:
اللهم انی اسالک بحق کل اسم هو لک، یحق علیک فیه اجابة الدعاء اذا دعیت به، و اسالک بحق کل ذی حق علیک و اسالک بحقک علی جمیع ما هو دونک ان تفعل بی کذا و کذا. (91)

دعای آن حضرت برای رهائی مهالک و زندان

روایت شده که مردی در شهر شام مدتی طولانی زندانی بود، در خواب حضرت زهرا علیهاالسلام را دید که نزد او آمده و فرمود: این دعا را بخوان، آن مرد دعا را آموخته و خواند و رها شد و به منزلش برگشت، آن دعا این است:
اللهم بحق العرش و من علاه، و بحق الوحی و من اوحاه، و بحق النبی و من نباه و بحق البیت و من بناه. یا سامع کل صوت، یا جامع کل فوت، یا باری ء النفوس بعد الموت، صل علی محمد و اهل بیته، واتنا و جمیع المومنین و المومنات، فی مشارق الارض و مغاربها،فرجا من عندک عاجلا. بشهادة ان لا اله الا الله و ان محمدا عبدک و رسولک، صلی الله علیه و علی ذریته الطیبین الطاهرین و سلم تسلیما. (92)

دعای آن حضرت برای بیماری تب

و له ما سکن فی اللیل و النهار و هو السمیع العلیم، یا ام ملدم ان کنت امنت بالله العظیم و رسوله الکریم، فلا تهشمی العظم، و لا تاکلی اللحم، و لا تشربی الدم. اخرجی من حامل کتابی هذا الی من لا یومن بالله العظیم و رسوله الکریم و اله، محمد و علی و فاطمة و الحسن و الحسین علیهم السلام. (93)