فهرست کتاب


گنجینه های معنوی

رضا جاهد

(23) سری از اسرار در قضای حوائج

هر کس حاجتی داشته باشد بعد از دو رکعت نماز هدیه به حضرت زهرا سلام اللَّه علیه در قنوت بخواند.
اللهم بفاطمه و ابیها و بفاطمه و بعلها و بفاطمه و بنیها بفاطمه و السر المستودع علیها اقض حاجتی و صلی اللَّه علی محمد و آل محمد.
محال است که حاجتش روا نگردد.

(24) دعا جهت طول عمر

سید بن طاووس به سند معتبر از جمیل بن دراج روایت کرده است که مردی به خدمت حضرت امام جعفر صادق علیه السلام آمد و گفت: ای مولای من سنم بالا رفته است و خویشان من مردند و مونسی ندارم و می ترسم که مرا نیز مرگ دریابد. حضرت فرمود: که برادران مومن صالح برای انس گرفتن بهترند از اقارب و اگر درازی عمر خود و خویشان و دوستان را خواهی این دعا را بعد از هر نماز بخوان.
اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ اَللّهُمَّ اِنَّ رَسُولَکَ الصّادِقَ الْمُصَدَّقَ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَآلِهِ قالَ اِنَّکَ قُلْتَ ما تَرَدَّدْتُ فی شَیْ ءٍ اَ نَا فاعِلُهُ کَتَرَدُّدی فی قَبْضِ رُوحِ عَبْدِیَ الْمُؤْمِنِ یَکْرَهُ الْمَوْتَ وَاَکْرَهُ مَسآئَتَهُ اَللّهُمَّ فَصَلِّ عَلی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَعَجَّلْ لِوَلِیِّکَ الْفَرَجَ وَالْعافِیَةَ وَالنَّصْرَ وَلا تَسُؤْنی فی نَفْسی وَلا فی اَحَدٍ مِنْ اَحِبَّتی
راوی گفت: چون بر این دعا مداومت کردم چندان عمر یافته ام که از زندگانی ملول شده ام و این دعا بسیار معتبر است.

(25) دعاییی که یازده سال بر عمر می افزاید

مرحوم ملا محمد باقر فشارکی رحمةاللَّه رساله ای در اعمال ماه رجب و شیعیان و رمضان تالیف فرموده، در آنجا نقل کرده از بعضی کتب که در روز جمعه آخر ماه رجب هر کس این دعا را بخواند یازده سال بر عمر و اضافه شود.
یا اجل من کل جلیل، یا اکرم من کل کریم، و یا اعز من کل عزیز اغثنی یا غیاث المستغثین بفضلک و جودک و کرمک و مد عمرنا وهب لنا من لدنک عمرا بالعافیه یا ذالجلال و الاکرام.